Konta bankowe

Początek  Poprzedni  Następny

Program umożliwia przypisanie każdemu pracownikowi wielu kont bankowych. Dokonujemy tego w pozycji Kartoteki/ Kartoteka osobowa/Konta bankowe.

Po wybraniu danego pracownika (podświetleniu go w oknie tabeli) i naciśnięciu ikony ikona_dodaj_nowy_rekord pojawi się okno wyboru składnika obciążenia konta. Okno podzielone jest na trzy kolumny:

nazwę składnika (np. urlop)
algorytm (nr 10)
opis składnika ( Urlop (10) Cenzus Pro)

 

konto bankowe_wybor skladnika obciazenia

 

Po wybraniu pojawi się następujące konto dotyczące danych szczegółowych konta bankowego:

 

 

Konta bankowe - zakładka Szczegóły

 

 

W pierwszej zakładce "Szczegóły" dysponujemy poniższymi elementami:

 

Inne dane nagłówkowe –  po zaznaczeniu tego parametru w polu CheckBox można z ręki wpisać inne dane adresowe niż te, które podpowiada program. Pola adresowe staną się dostępne do edycji (z szarego zmienią kolor na biały).

 

Wybrany adres – z rozwijanej listy do wyboru mamy adres: zameldowania, zamieszkania lub korespondencyjny. Jeśli został wcześniej wpisany w Danych adresowych, w szarych polach poniżej automatycznie się wyświetli.

 

Priorytet – jest to informacja o tym, które miejsce w naszej hierarchii zajmuje dane konto bankowe. Zmiany kolejności kont dokonujemy posługując się strzałkami przesunięcia: ikona_przesun_nizej niżej lub ikona_przesun_wyzej wyżej w pasku narzędziowym tabelarycznego okna głównego. Wartość priorytetu określa kolejność realizacji przelewów na wskazane konta aż do wyczerpania kwoty przelewanej.

 

Aktywne – służy do określania, czy w danej chwili konto jest przez nas używane. W tabeli głównej aktywność konta odczytujemy w kolumnie "Status".

 

Przypisane do pozycji – korzystając z rozwijanej listy określamy, z którego składnika wynagrodzeń ma być przelewana kwota na to konto np: dodajemy 2 konta bankowe, gdzie jedno służyć będzie jako komornicze, natomiast drugie do wypłaty wynagrodzenia.

 

Komentarz – indywidualny komentarz, który ma się pokazywać na druku przelewu.

 

Numer konta – w tej pozycji wpisujemy numer konta pracownika, a program na podstawie pierwszych cyfr przypisze odpowiedni bank danemu pracownikowi . Jeżeli program wyświetli komunikat "Błędny IBAN" - należy sprawdzić, czy wpisany przez nas numer jest prawidłowy. Jeżeli, mimo sprawdzenia poprawności, program ponownie wyświetla komunikat "Błędny IBAN" - należy dodać dany numer banku do bazy banków w pozycji Kartoteki/Słowniki/Banki.

 

Nazwa banku – w tym miejscu program wyświetli nazwę banku rozpoznaną po numerze konta.

 

Stała kwota – określamy, jeśli konkretna stała kwota pieniędzy ma być zawsze przelewana na dane konto. Opcja przydatna, jeżeli korzystamy z wielu kont albo cześć wypłaty jest gotówkowa.

 

Udział procentowy w wypłacie – tutaj mamy możliwość zadysponowania, że np. na dane konto ma iść 50% wypłaty, a na inne pozostała reszta.

 

Przy pomocy następnego parametru określamy, z których typów list płac (Fundusz osobowy i ZUS) ma korzystać program w przypadku wypłat wynagrodzenia na dane konto:

 - wszystkich, jeśli zaznaczymy pole Konto bankowe_konto_dostepne_dla_wszystkich_list.

 - tylko wybranych, jeśli wskażemy konkretne typy list płac i zasiłkowe (które wcześniej zdefiniowaliśmy w menu Konfiguracja/Typy list naliczeń) w uaktywnionym oknie:

Konto bankowe dostepne dla wybranych typów list płac i zasiłkowych.

 

Postępując analogicznie jak wyżej, określamy rodzaje umów Funduszu bezosobowego, które ma obsługiwać dane konto:

 - wszystkie, jeśli zaznaczymy pole Konto bankowe_konto_dostepne_dla_wszystkich_umow,

 - tylko wybranych, jeśli wskażemy konkretne rodzaje umów do rachunku (które wcześniej zdefiniowaliśmy w menu Konfiguracja/Typy list naliczeń) w uaktywnionym oknie:

 

Konto bankowe dostepne dla wybranych rodzajów umów funduszu bezosobowego.

 

 

 

W zakładce "Załączniki" możemy dodawać i przechowywać pliki graficzne np. zeskanowane oświadczenie pracownika z prośbą przelewania przychodów na podane konto. Więcej na ten temat w rozdziale Załączniki.

 

W zakładce "Wykonane przelewy" mamy wgląd w historię wykonanych przelewów. Dla udogodnienia występują tutaj dwie zakładki:

"Dla konta" - tabela pokazuje wykonane przelewy dla wybranego konta.

"Wszystkie" - tabela pokazuje przelewy dla wszystkich kont przypisanych danemu pracownikowi.

 

Konto bankowe - zakładka "Wykonane przelewy".

 

 

Wszystkie przypisane danemu pracownikowi konta bankowe są widoczne w tabeli okna głównego. Jak dla każdej tabeli w programie, możemy indywidualnie ustalać widoczne na ekranie kolumny (przy pomocy Menu kontekstowego), dodawać ikona_dodaj_nowy_rekord, kasować ikona_usun_biezacy_rekord wybraną pozycję, wchodzić w okna szczegółów itd:

 

Konto bankowe - tabela okna głównego